אנשי מעשה

"כי כולנו, כן כולנו, רקמה אנושית אחת חיה"

במעשה ב...פועמת אנרגיה אנושית מטורפת, צוות הכי שווה שיש: אנשים עם וללא מוגבלות, עובדים ומתנדבים וכולם מחוייבים, מסורים ומקצוענים. צריך לבוא ולראות מה שקורה מאחורי הקלעים, זה מקפיץ את חווית האירוח! עבודה קשה ומקצועית, מובלת ע"י חזון ומתובלת בעזרה הדדית, שמחת יצירה, ואהבה. המנוע של כולנו הם החבר'ה עם המוגבלות, שמגלים כוחות ומוטיבציה אדירים, שרוצים בהצלחת המיזם ובקידומם האישי. כל מפגש שלהם עם האורחים, הופך לחגיגה אנושית משנה תודעה ומחממת לבבות. 

אמא מיוחדת, שיזמות חברתית וחתירה לקידום זכויות עם ולמען אנשים עם מוגבלות, הם חלק משמעותי בחייה מזה 20 שנה. שיאן היו ב 10 שנות מנכ"לות של ארגון קשר – הבית של המשפחות המיוחדות. עם סיום תפקידה בקשר,  התמסרה לאהבתה הגדולה לבישול ולאירוח, עליהם גדלה, כבת לאמא ספרדייה בשלנית על וכירושלמית דור שמיני. למדה בישול בבית הספר דנון בת"א, ולאחר מכן סטאז' במסעדות טופולופומפו בת"א ואצל עתליה בעין כרם.
אם ל- 3 ילדים ונשואה לחיים, שהולך איתה לכל שגעון. תושבת צור הדסה ואוהבת מאד את הרי ירושלים, על המרקם האנושי ועל הטבע המופלא שלהם.
את מיזם מעשה ב.. יצרה עם עמותת בית הגלגלים הערכית והנפלאה, בה מצאה מנהיגות  ואנשים נדירים, שהיו נכונים לפרוץ אתה גבולות. מזה שנתיים, תמי מושקעת עד צוואר, במעשה ב.., מונעת מאנרגיה מתחדשת שמספק לה הקשר העמוק והמרגש, שנוצר עם הבוגרים שחברו לצוות. 

תמי קרישפין

בת 40 ופעילה בבית הגלגלים כבר 23 שנים, תחילה כחניכה בבית בהרצליה ולאחר מכן כמבשלת לקבוצת שבת באבן ספיר. מתגוררת עם הוריה, יש לה אח והיא משוגעת על האחיין הקטן שלה (לאחרונה הייתה לדודה בפעם השנייה). רגילה ויודעת לעבור דרך מורכבת במטרה להשיג שינוי בחייה, בהתמדה ובנחישות, היא אלופה בדרכה. אוהבת מאד לעבוד במטבח וחיפשה תמיד את האדם שיסכים להעסיק ולעוף איתה. באופן טבעי השתלבה בשמחה ובהצלחה בצוות העובדים של מעשה ב..

לובה פוגרבצקי

עלתה לארץ ב 1996 מדרום אפריקה. אם ל 3 בנים מצור הדסה. עבדה כאחות מוסמכת בטיפול נמרץ בהדסה עין כרם. ב- 2009 עשתה הסבה מקצועית לנגרות אחרי החלמה מסרטן, ועם השנים התפתחה לאומנית בעבודות שיפוץ ובנייה. לפני כשנה וחצי, נרתמה לסייע בעבודות ההקמה של מעשה ב.., התחברה, התאהבה במיזם, והיא כיום אחת מעמודי התווך שלו, אחראית על לוגיסטיקה ואחזקה. במעשה ב.. גילתה נטשה את המטבח, והצטרפה לתמי והחבר'ה גם במלאכת הבישול.

נטשה לינטון

בת 27, נשואה לאורי ומנהלת השיווק של מיזם מעשה ב.
התחילה את דרכה בבית הגלגלים בגיל 8 בקבוצת "אומץ", ומאז זה הבית השני שלה!
הצטרפה למיזם בפברואר 2019 ובנוסף לתפקידה הרשמי, לוקחת חלק באירוח הקבוצות שמגיעות ומספרת על עצמה ועל החוויות שעברה במקום המדהים הזה. 
חשוב לה להחזיר לארגון שקבלה ממנו כל כך הרבה, ומעשה ב.. הוא דרך מושלמת עבורה לשם כך. נהנית מכל רגע, ומזמינה אתכם לבוא אלינו, להתארח וליהנות גם

תכלת שרייבר

בן 20, התחיל את דרכו בבית הגלגלים בגיל 8, כחלק מקבוצת הנהגים, המשיך והתבגר בבית, דרך קבוצת מתגלגלים קדימה וקבוצת הבוגרים, ורגע לפני שעמד לעזוב חבר אלינו והיה העובד הראשון במעשה ב.., במסגרת פרויקט תעסוקה של בית ספר אילנות. מיום בשבוע התקדם לשבוע עבודה מלא, כשהוא כובש כל יום תחומים חדשים במיזם וממלא אותם בהצלחה רבה. בישול, פעילות הסברה, שיחות עם לקוחות ועוד. ליאור עבר לאחרונה ממגורים בהוסטל לדיור עצמאי, התקבל לשירות הלאומי, וממלא כיום את תפקידו כבן שירות לאומי, בבית הגלגלים, במיזם מעשה ב..

ליאור יגן

הצלע העסקית של המיזם. מלווה את הפרוייקט, בייעוץ עסקי ובפעילות הכספית (פה ושם גם מטגנת איזו קציצה...איך לא?)

 שרה בן  מאיר

איש הטכנולוגיה של המיזם. בן 30 מירושלים בוגר קבוצת אומץ של בית הגלגלים נושא בתואר מהנדס תעשיה וניהול. אוהב את החיים ולא נותן לניוון שרירים לנצח. מתנדב במיזם ובין תפקידיו הוא מתחזק ומעצב את האתר חלק מצוות השיווק באינסטגרם ומתייק אירועים ביומן. 

יעקב בן פורת

המלווה ומתאמת את התכנים התפקידים והזמנים

תמר גמסון

הפעילה החברתית של  המיזםם

הדר מרוז

IMG-20200914-WA0017.jpg

מסורת ההתנדבות המרשימה של בית הגלגלים התגלגלה גם למעשה ב, אנחנו גאים ושמחים בכל מתנדב שמצטרף אלינו, הופך לחלק מהעשיה שלנו ומביא איתו ערך מוסף ייחודי. המתנדבים שלנו מכל הגילאים והשלבים בחיים, מעולמות ידע מגוונים. הם מקימים גינות, מנגרים, בונים, מבשלים, מארחים, אנשים שהעולם החברתי קורא להם. הכי חשוב חולמים איתנו, מתרגשים איתנו, מזיעים איתנו, הם ממש חלק מאיתנו. 
התנדבות קבוצתית: קבוצות (חברות, מכינות, כיתות ועוד), מגיעות ליום התנדבות לטובת פרוייקטים ייחודיים.

המתנדבים

אנחנו מתעניינים בסדנה ונשמח לשמוע עוד