top of page
לוכו מעשהב לבן (שקוף) עברית.png

אנשי מעשה

logo-vector-01.png

"כי כולנו, כן כולנו, רקמה אנושית אחת חיה"

במעשה ב...פועמת אנרגיה אנושית מטורפת, צוות הכי שווה שיש: אנשים עם וללא מוגבלות, עובדים ומתנדבים וכולם מחוייבים, מסורים ומקצוענים. צריך לבוא ולראות מה שקורה מאחורי הקלעים, זה מקפיץ את חווית האירוח! עבודה קשה ומקצועית, מובלת ע"י חזון ומתובלת בעזרה הדדית, שמחת יצירה, ואהבה. המנוע של כולנו הם החבר'ה עם המוגבלות, שמגלים כוחות ומוטיבציה אדירים, שרוצים בהצלחת המיזם ובקידומם האישי. כל מפגש שלהם עם האורחים, הופך לחגיגה אנושית משנה תודעה ומחממת לבבות. 

אמא מיוחדת, שיזמות חברתית וחתירה לקידום זכויות עם ולמען אנשים עם מוגבלות, הם חלק משמעותי בחייה מזה 20 שנה. שיאן היו ב 10 שנות מנכ"לות של ארגון קשר – הבית של המשפחות המיוחדות. עם סיום תפקידה בקשר,  התמסרה לאהבתה הגדולה לבישול ולאירוח, עליהם גדלה, כבת לאמא ספרדייה בשלנית על וכירושלמית דור שמיני. למדה בישול בבית הספר דנון בת"א, ולאחר מכן סטאז' במסעדות טופולופומפו בת"א ואצל עתליה בעין כרם.
אם ל- 3 ילדים ונשואה לחיים, שהולך איתה לכל שגעון. תושבת צור הדסה ואוהבת מאד את הרי ירושלים, על המרקם האנושי ועל הטבע המופלא שלהם.
את מיזם מעשה ב.. יצרה עם עמותת בית הגלגלים הערכית והנפלאה, בה מצאה מנהיגות  ואנשים נדירים, שהיו נכונים לפרוץ אתה גבולות. מזה שנתיים, תמי מושקעת עד צוואר, במעשה ב.., מונעת מאנרגיה מתחדשת שמספק לה הקשר העמוק והמרגש, שנוצר עם הבוגרים שחברו לצוות. 

_84C5686.jpg

תמי קרישפין

בת 40 ופעילה בבית הגלגלים כבר 23 שנים, תחילה כחניכה בבית בהרצליה ולאחר מכן כמבשלת לקבוצת שבת באבן ספיר. מתגוררת עם הוריה, יש לה אח והיא משוגעת על האחיין הקטן שלה (לאחרונה הייתה לדודה בפעם השנייה). רגילה ויודעת לעבור דרך מורכבת במטרה להשיג שינוי בחייה, בהתמדה ובנחישות, היא אלופה בדרכה. אוהבת מאד לעבוד במטבח וחיפשה תמיד את האדם שיסכים להעסיק ולעוף איתה. באופן טבעי השתלבה בשמחה ובהצלחה בצוות העובדים של מעשה ב..

לובה לאתר .jpeg

לובה פוגרבצקי

עלתה לארץ ב 1996 מדרום אפריקה. אם ל 3 בנים מצור הדסה. עבדה כאחות מוסמכת בטיפול נמרץ בהדסה עין כרם. ב- 2009 עשתה הסבה מקצועית לנגרות אחרי החלמה מסרטן, ועם השנים התפתחה לאומנית בעבודות שיפוץ ובנייה. לפני כשנה וחצי, נרתמה לסייע בעבודות ההקמה של מעשה ב.., התחברה, התאהבה במיזם, והיא כיום אחת מעמודי התווך שלו, אחראית על לוגיסטיקה ואחזקה. במעשה ב.. גילתה נטשה את המטבח, והצטרפה לתמי והחבר'ה גם במלאכת הבישול.

1-98.jpg

נטשה לינטון

בת 27, נשואה לאורי ומנהלת השיווק של מיזם מעשה ב.
התחילה את דרכה בבית הגלגלים בגיל 8 בקבוצת "אומץ", ומאז זה הבית השני שלה!
הצטרפה למיזם בפברואר 2019 ובנוסף לתפקידה הרשמי, לוקחת חלק באירוח הקבוצות שמגיעות ומספרת על עצמה ועל החוויות שעברה במקום המדהים הזה. 
חשוב לה להחזיר לארגון שקבלה ממנו כל כך הרבה, ומעשה ב.. הוא דרך מושלמת עבורה לשם כך. נהנית מכל רגע, ומזמינה אתכם לבוא אלינו, להתארח וליהנות גם

תכלת.jpg

תכלת שרייבר

בן 20, התחיל את דרכו בבית הגלגלים בגיל 8, כחלק מקבוצת הנהגים, המשיך והתבגר בבית, דרך קבוצת מתגלגלים קדימה וקבוצת הבוגרים, ורגע לפני שעמד לעזוב חבר אלינו והיה העובד הראשון במעשה ב.., במסגרת פרויקט תעסוקה של בית ספר אילנות. מיום בשבוע התקדם לשבוע עבודה מלא, כשהוא כובש כל יום תחומים חדשים במיזם וממלא אותם בהצלחה רבה. בישול, פעילות הסברה, שיחות עם לקוחות ועוד. ליאור עבר לאחרונה ממגורים בהוסטל לדיור עצמאי, התקבל לשירות הלאומי, וממלא כיום את תפקידו כבן שירות לאומי, בבית הגלגלים, במיזם מעשה ב..

IMG-20200625-WA0040_(002).jpg

ליאור יגן

הצלע העסקית של המיזם. מלווה את הפרוייקט, בייעוץ עסקי ובפעילות הכספית (פה ושם גם מטגנת איזו קציצה...איך לא?).

כלכלנית מנהלת כספים וחשבת בתחום התיירות, חקלאות ובקיבוצים.

WhatsApp Image 2021-10-10 at 13.39.41.jpeg

 שרה בן  מאיר

איש הטכנולוגיה של המיזם. בן 30 מירושלים בוגר קבוצת אומץ של בית הגלגלים נושא בתואר מהנדס תעשיה וניהול. אוהב את החיים ולא נותן לניוון שרירים לנצח. מתנדב במיזם ובין תפקידיו הוא מתחזק ומעצב את האתר חלק מצוות השיווק באינסטגרם ומתייק אירועים ביומן. 

_84C5473.jpg

יעקב בן פורת

מלווה ומתאמת את התכנים התפקידים והזמנים

Avatar 100

תמר גמסון

הדר מרוז  בת 34, בוגרת בית הגלגלים.

מצד אחד היא הבליינית של החבורה אוהבת להנות מהחיים ולבלות בלי סוף ומצד שני – הלוחמת החברתית של החבורה.

אכפת לה כל כך ממה שקורה במדינה, אי צדק וחוסר שוויון מכעיסים ומפעילים אותה מאוד.

עובדת בביטוח לאומי ובזמן הפנוי, בשביל הנפש מתנדבת במיזם מעשה ב, ומרגישה שאנחנו כמו משפחה.

אוהבת מאוד את כל מי שנמצא איתנו  במיזם אוהבת מאוד לתת מעצמה ולעשות מה שצריך יחד עם כל החברים בשביל המיזם המדהים הזה ומקווה שימשיך לפרוח ולגדול.

_84C5343.jpg

הדר מרוז

אלא לאתר .jpeg

אלא מנצבך

IMG-20200914-WA0017.jpg

מסורת ההתנדבות המרשימה של בית הגלגלים התגלגלה גם למעשה ב, אנחנו גאים ושמחים בכל מתנדב שמצטרף אלינו, הופך לחלק מהעשיה שלנו ומביא איתו ערך מוסף ייחודי. המתנדבים שלנו מכל הגילאים והשלבים בחיים, מעולמות ידע מגוונים. הם מקימים גינות, מנגרים, בונים, מבשלים, מארחים, אנשים שהעולם החברתי קורא להם. הכי חשוב חולמים איתנו, מתרגשים איתנו, מזיעים איתנו, הם ממש חלק מאיתנו. 
התנדבות קבוצתית: קבוצות (חברות, מכינות, כיתות ועוד), מגיעות ליום התנדבות לטובת פרוייקטים ייחודיים.

N20_2086_edited.jpg

המתנדבים

אנחנו מתעניינים בסדנה ונשמח לשמוע עוד

bottom of page