הצוות 

אמא מיוחדת, שיזמות חברתית וחתירה לקידום זכויות עם ולמען אנשים עם מוגבלות, הם חלק משמעותי בחייה מזה 20 שנה. שיאן היו ב 10 שנות מנכ"לות של ארגון קשר – הבית של המשפחות המיוחדות. עם סיום תפקידה בקשר, לקחה פסק זמן בו התמסרה לאהבתה הגדולה לבישול ולאירוח, עליהם גדלה, כבת לאמא ספרדייה בשלנית על. למדה בישול בבית הספר דנון בת"א, ולאחר מכן סטאז' במסעדות טופולופומפו בת"א ואצל עתליה בעין כרם.
תמי, דור שמיני בירושלים, מצד שני הוריה. מאמה קבלה את אהבתה לאירוח ובישול, מאביה את החתירה לצדק חברתי. אם ל- 3 ילדים ונשואה לחיימון שהולך איתה לכל שגעון. כתושבת צור הדסה, אוהבת מאד את הרי ירושלים, על המרקם האנושי ועל הטבע המופלא שלהם.
את מיזם מעשה ב.. יצרה עם עמותת בית הגלגלים הנפלאה בה מצאה מנהיגות ומסורת של ערכים מרשימים כל כך, ואנשים נדירים, שפתוחים ליזמות, לחדשנות ולהרפתקנות. מזה שנתיים, תמי מושקעת עד צוואר, במיזם המיוחד במינו, והמנוע החזק ביותר שלה, הוא הקשר העמוק והמרגש, שנוצר עם הבוגרים שחברו לצוות למן ההתחלה, הם מגלים כוחות ומוטיבציה אדירים, מתוך רצון לתת חיים למיזם, ולהתקדם באופן אישי. התמסרות, והאמונה בעצמם ובמיזם, מביאה לכך שכל מפגש עם האורחים, הופך לחגיגה אנושית מרשימה, משנה תודעה, מחממת לבבות. 

תמי קרישפין

בת 39 ופעילה בבית הגלגלים כבר 23 שנים, תחילה כחניכה בבית בהרצליה ולאחר מכן כמבשלת לקבוצת שבת באבן ספיר. מתגוררת עם הוריה, יש לה אח והיא משוגעת על האחיין הקטן שלה (לאחרונה הייתה לדודה בפעם השנייה). רגילה ויודעת לעבור דרך מורכבת במטרה להשיג שינוי בחייה, בהתמדה ובנחישות, היא אלופה בדרכה. אוהבת מאד לעבוד במטבח וחיפשה תמיד את האדם שיסכים להעסיק ולעוף איתה. באופן טבעי השתלבה בשמחה ובהצלחה בצוות העובדים של מעשה ב..

לובה

עלתה לארץ ב 1996 מדרום אפריקה. אם ל 3 בנים מצור הדסה. עבדה כאחות מוסמכת בטיפול נמרץ בהדסה עין כרם. ב- 2009 עשתה הסבה מקצועית לנגרות אחרי החלמה מסרטן, ועם השנים התפתחה לאומנית בעבודות שיפוץ ובנייה. לפני כשנה וחצי, נרתמה לסייע בעבודות ההקמה של מעשה ב.., התחברה, התאהבה במיזם, והיא כיום אחת מעמודי התווך שלו, אחראית על לוגיסטיקה ואחזקה. במעשה ב.. גילתה נטשה את המטבח, והצטרפה לתמי והחבר'ה גם במלאכת הבישול.

נטשה לינטון

בת 27, נשואה לאורי ומנהלת השיווק של מיזם מעשה ב.
התחילה את דרכה בבית הגלגלים בגיל 8 בקבוצת "אומץ", ומאז זה הבית השני שלה!
הצטרפה למיזם בפברואר 2019 ובנוסף לתפקידה הרשמי, לוקחת חלק באירוח הקבוצות שמגיעות ומספרת על עצמה ועל החוויות שעברה במקום המדהים הזה. 
חשוב לה להחזיר לארגון שקבלה ממנו כל כך הרבה, ומעשה ב.. הוא דרך מושלמת עבורה לשם כך. נהנית מכל רגע, ומזמינה אתכם לבוא אלינו, להתארח וליהנות גם

תכלת שרייבר

בן 20, התחיל את דרכו בבית הגלגלים בגיל 8, כחלק מקבוצת הנהגים, המשיך והתבגר בבית, דרך קבוצת מתגלגלים קדימה וקבוצת הבוגרים, ורגע לפני שעמד לעזוב חבר אלינו והיה העובד הראשון במעשה ב.., במסגרת פרויקט תעסוקה של בית ספר אילנות. מיום בשבוע התקדם לשבוע עבודה מלא, כשהוא כובש כל יום תחומים חדשים במיזם וממלא אותם בהצלחה רבה. בישול, פעילות הסברה, שיחות עם לקוחות ועוד. ליאור עבר לאחרונה ממגורים בהוסטל לדיור עצמאי, התקבל לשירות הלאומי, וממלא כיום את תפקידו כבן שירות לאומי, בבית הגלגלים, במיזם מעשה ב..

ליאור יגן

הצלע העסקית של המיזם. בעבר סמנכ"ל Brother ישראל ומנהל אגף מכירות ב 013 ברק וכיום מנהל עסק עצמאי. תושב צור הדסה, אב לשלשה ונשוי לאורנה (שתורמת גם היא מזמנה ומכישוריה למיזם). מלווה את הפרוייקט מראשיתו, בייעוץ עסקי ובפעילות הכספית (פה ושם גם מטגן איזו קציצה...איך לא?)

בועז לנגרמן

מסורת ההתנדבות המרשימה של בית הגלגלים התגלגלה גם למעשה ב, שזוכה לארח הרבה מאד מתנדבים מסורים, שהתאהבו במקום, בחרו להיות חלק ממנו ולתת יד. מכל הגילאים והשלבים בחיים, מעולמות ידע מגוונים. הם מקימים גינות, מנגרים, בונים. הרבה מהם אוהבי בישול, ואנשים שהעולם החברתי קורא להם. 
יש גם לא מעט קבוצות (חברות, מכינות, כיתות ועוד) שמגיעות ליום התנדבות לטובת פרוייקטים ייחודיים.

המתנדבים

  • Facebook Social Icon
כל הזכויות שמורות לעמותת בית הגלגלים