קבוצת גלגלצ


כיצד ניתן לספר כמה חוויות עברנו בכמה מילים כתובות? זו משימה בלתי אפשרית בשבילנו, אבל ננסה... רגע לפני הקייטנה, כבר במוצאי שבת, התחילו קצת פרפרים בבטן, ארזנו את התיקים וידענו שמחר מתחילים את אחד השבועות הכי משמעותיים והכי מהנים שיהיו לנו בחופשת הקיץ, להיות חמישה ימים רצופים יחד, כל החניכות, החניכים והצוות.

את היום הראשון פתחנו בנסיעה צפונה לכיוון המרכז, הגענו לקפה נטו בתל אביב. אמנם לא שתינו קפה, אבל ארוחת צהריים טעימה הייתה שם.

הפעילות הראשונה הייתה במרכז מהותי, הכרנו את עצמינו וגילינו את התכונות שהופכות כל אחד מאיתנו ליחיד ומיוחד. לאחר מכן נסענו לבית הגלגלים בהרצליה. זו לא הפעם הראשונה שלנו שם, רק לפני שנתיים ביקרנו שם בקייטנה, יש שם אווירה נעימה ומוכרת. אווירה כזו, שהכניסה אותנו לקצב, עם פעילות מיוחדת מאוד בה תופפנו במעגל מלא באנרגיה וקצב גלגלצי אותנטי.


התעוררנו למחרת, ביום השני, אכלנו ארוחת בוקר ראשונה יחד ונפגשנו עם ענת הצלמת.

צילמנו תמונות ברחבי הבית, למדנו לצלם בחושך בעזרת פנסים, תמונות מוארות. התנסינו בצילום בטכניקות שונות. התמונות וענת רק פתחו לנו את התאבון, ואחרי ארוחת הצהריים לקחנו חלק בחדר בריחה מיוחד:

צחקנו, השתדלנו, עבדנו יחד בעבודת צוות, פתרנו חידות ולבסוף הצלנו את בן המדריך. אחרי חדר בריחה שכזה, היינו צריכים קצת שמיים פתוחים. לכן, לקראת הערב יצאנו לחורשה, למדנו להדליק אש מגפרור אחד והכנו פויקה טעים מאוד. בערב ראינו בפעם הראשונה את הסרט "שרק".

"הרוצה להחכים-ידרים" אז נסענו דרומה. אנחנו כבר ביום השלישי! שיחקנו בבאולינג מקצעוני, ולמרות שאין לנו רישיון, נהגנו במכוניות מתנגשות, אכלנו פלאפל, וסיירנו בלונדע - היה מעשיר, מיוחד ומלמד מאוד. בסוף הפעילות נפרדנו מאברהם המדריך. בישלנו ארוחת ערב מדהימה, כמו תמיד, וצפינו בסרט "מולאן".

בוקר יום רביעי. התעוררנו לריח הפנקייקים הטעימים שהצוות הכין. אלו הכינו אותנו טוב טוב לעופרי, מאלפת הכלבים. היא הגיעה עם אורחים מיוחדים, הכלבים שלה: נדב, מיכל וגלעד....יחד, למדנו וצפינו איך הכלבים עוברים משימות מאתגרות בצורה יוצאת דופן. ואז התחלנו בהכנות ל"מטס גלגלצ". כולנו התיישבנו בנינו ויצרנו עפיפונים נפלאים!


ואם הכלבים על הקרקע ועפיפונים בשמים, אז אנחנו החלטנו לקפוץ למים. שאנחנו לא נלך לבריכה שנמצאת במרחק הליכה מהבית שלנו?! שחינו בבריכה שאנחנו כל כך אוהבים בקיבוץ, קפצנו, צללנו, שתינו מלא מים, שמחנו וצחקנו המון. משם יצאנו לעבר הדשא בקיבוץ למטס שלנו - מטס "עפיפוני גלגלצ"!! אכלנו ארטיקים טעימים, ומשם היישר למקלחות, ארוחת ערב וכמובן סרטטטטטט! ראינו את שרק 2 ומשם למיטות עייפים ומרוצים.

בוקר חמישי. קמנו מוקדם מהרגיל, מנסים לעכל שזהו היום האחרון. נסענו אל בית הדבש והדבורה בקיבוץ יד מרדכי ושם למדנו כיצד דבורים מייצרות דבש. ראינו איך בודקים את חלות הדבש ועלינו על הטרקטור והעגלה וטיילנו בקיבוץ. הכרנו כיצד התקיים הקיבוץ בעבר.

שבנו אל הבית לארוחת צהרים והתיישבנו לסכם ולנסות להבין את כל מה שעבר עלינו בימים האחרונים. אבל זה עוד לא נגמר....

משם הלכנו אל הסדנא של נחשון. אדם נחמד מאוד מהקיבוץ שהעביר לנו פעילות בנייה בעץ.

בסדר, הפעם זה סופי, פגשנו את ההורים ויחד איתם עשינו משחק סיכום התכבדנו בעוגות ופירות ונפרדנו לשלום עד השבת הבאה, אחרי החגים. טוב, לא ממש סופי, עוד רגע ראש השנה, ונפגשים בשבת הראשונה ;)