קבוצת לה פמיליה


מספרת: שחר אז מה היה לנו במחנה קיץ ה-9 של קבוצת "לה פמיליה"?

התחלנו את היום הראשון שלנו בנסיעה חווייתית לחוות אלפקות שבמצפה רמון בדרום, היה מאד נחמד. התחלנו עם הסבר בחוות אלפקות וקצת הסתובבנו בחווה, היו שם עוד חיות כמו סוסים ועזים וחזירה אחת ושמה כריס. משם נסענו לספריה במצפה רמון, שם פגשנו את תמר שהעבירה לנו סדנה בנושא תיאטרון ומחזור. בערב הגענו לצופר, שם ישנו כולם ביחד בתוך אוהל בדואי גדול. הייתה אווירה מאוד טובה וכיפית!

קמנו לבוקר חדש מלא חווית - לבשנו בגד ים והלכנו לאכול את הארוחה הכי חשובה ביום (ארוחת בוקר כמובן), ונסענו לבריכה, אבל איך הגענו לשם? בעגלה! עד לפתח! היה ממש כיף! ובבריכה איזה שיגועים עשינו עם רובה מים והתפנקנו בקרטיב, ושלא לדבר על ארוחת צהריים – מקדונלדס! אחרי שסיימנו לכייף בבריכה חזרנו להתארגנות ומנוחה. שעת המנוחה נגמרה ממש מהר, אבל היי, נסענו ללוטן והתנסינו בהכנת זרעי קומפוסט וקיבלנו הסבר מעניין מאוד על המקום וראינו שירותים אורגנים, מי היה חושב שקיים דבר כזה?? משם המשכנו בנסיעה דוך לאילת לטיילת, לפעילות המסורתית שלנו משנה שעברה, התפצלנו לקבוצות קטנות והלכנו לטייל בטיילת. כמה אנשים! אתם לא יכולים לדמיין! בכל מקום כמויות של אנשים ומשפחות ודוכנים וכדור אחד שעולה ויורד... הלכנו לאכול ,הסתובבנו וקינחנו באיזה קינוח טוב.למחרת בבוקר ארגנו את הדברים שלנו... עוד הפעם לפרוק את הדברים ולסדר אבל ככה זה במחנה... נסענו למרכז ויידור, מרכז שמסביר על הערבה וגם מגדל פירות וירקות בחממות. כמובן שכל פרי וירק לפי העונה שבה הוא יכול לגדול. ראינו סרט על הערבה והחקלאות וגם נכנסנו לתוך חממה, שם ראינו מלונים ואבטיחים.

היה מעניין אבל כל כך חם!! משם המשכנו למקום הלינה הבא שלנו שקוראים לו ניצנה, מלשון השם ניצן. אכלנו ועפנו בטיסה 352 לחדרים שחיכו וציפו לנו, נחנו, התקלחנו ולפני ארוחת שבת מקסימה עם הש"שינים של כפר הנוער, שרנו וניגנו שירי שבת (מכיוון שאנחנו קבוצה מאוד מוסיקלית). ואח"כ פעילות של משחקי תאטרון (אני ממש אהבתי ואפשר לומר שאפילו עפתי! ובכלל אני מאוד אוהבת את הקבוצה שלי). בשבת עברנו מארוחה לארוחה ובין לבין המשכנו לאלתר במשחקי תיאטרון ובמשחקי קופסה וגם פעילות קצרה עם הש"שינים שסיפרו לנו מה זה ניצנה ולימדו אותנו על מחזור ואיכות הסביבה.


בערב היה קומזיץ מטורף! כזה שלא נראה באף מדינה אחרת ואני לא מגזימה, עם שירים גיטרות וריקודים ופיתות בטבון. התעוררנו לבוקר האחרון שלנו במחנה, ארגונים אחרונים ויאללה עולים לאוטובוס ונוסעים לבאר שבע לשחק באולינג! ואני ניצחתי! סתםםםם... עשיתי משהו הרבה יותר טוב! השגתי ארוחת צהריים בתרומה!

ואיך אנחנו סוגרים את המחנה שלנו? ב"על האש" מטורף ומהנה במיוחד אצל יובל (חניכה בקבוצה) עם הרבה אוכל.

לסיכום - אני רוצה לאחל לי ולקבוצה שלי שנהנה מהשנה הבאה,השנה האחרונה שלנו בבית הגלגלים. שנלמד ונחווה דברים, נכייף ונצחק, שנחזור בכוחות מחודשים ובקיצור - שיהיה לנו שמח!