קבוצת הנהגים

Updated: Sep 1, 2018

מספר: דניאל הבן, המכונה דני בוי

הכל התחיל בערב מרגש ומיוחד בארץ בראשית עם גמלים ואוהל בדואי וגלעד שאירח אותנו ביד רחבה, הכל היה חגיגי ויפה. הגיעו הורים, מדריכי עבר, חניכים ומדריכים. יום למחרת נסענו לבריכות עין פשחה ואז המשכנו בנסיעה ארוכה עד למצפה רמון, לסדנת שיאצו: קודם המדריכים עשו שיאצו לחניכים ואז החלפנו תפקידים. היה כיף ומשחרר. בערב הלכנו לתצפית כוכבים מדהימה. נסענו למקום חשוך מאוד, ידעתי את כל השמות הלטיניים של הכוכבים, ראינו את שביל החלב ומלא כוכבים נופלים.


למחרת היה היום שבו הכי נהניתי, אבל גם הכי חששתי ממנו. עשינו סנפלינג וממש פחדתי אבל התגברתי. היה מאתגר ובסופו של דבר זו היתה חוויה בלתי נשכחת. אחר כך נסענו לחוות האלפקות ובערב הקהילה של מצפה רמון הכינה לנו ארוחת ערב טעימה. ראינו הופעת ג'אז במועדון של אבא של מאיה, רקדנו והיה כיף חיים.

בבוקר הגענו לתצפית במצפה רמון ומשם המשכנו לאילת לארוחת צהריים גדולה ומפנקת.נסענו למצפה התת-ימי וראינו דגים מיוחדים וכרישים ענקיים - ממש הרגשנו שאנחנו נמצאים עמוק בתוך הים.אחרי שבוע ארוך וגדוש בכל טוב הגענו לקבלת פנים בלתי נשכחת בקיבוץ קטורה. התפללנו בתפילה מיוחדת ושונה שאנשי קטורה נוהגים לערוך והצטרפנו לארוחת ערב עם כל הקיבוץ. אודי ראש המועצה סיפר לנו על הקמת הקיבוץ והחיים בקהילה משותפת.

בשבת בצהריים הייתה לנו פעילות סוחטת דמעות בה כולנו נפרדנו אחד מהשני והחלפנו מתנות. אחרי מנוחה שהיתה בדיוק במקום סיימנו במסיבת בריכה וקריוקי ושרנו עד לב השמיים. אנחנו עייפים שמחים ומאושרים ביחד.


קשה לי להיפרד מהקבוצה המדהימה הזאת. אנחנו מסיימים, אבל "הנהגים" תמיד יישארו אצלנו בלב. כי – "פעם נהג – תמיד נהג"!