top of page

אנשי מעשה

טאבולה ראסה לוגו סופי.png
logo-vector-01.png

"כי כולנו, כן כולנו, רקמה אנושית אחת חיה"

בטאבולה ראסה פועמת אנרגיה אנושית מטורפת, צוות הכי שווה שיש: אנשים עם וללא מוגבלות, עובדים ומתנדבים וכולם מחוייבים, מסורים ומקצוענים. צריך לבוא ולראות מה שקורה מאחורי הקלעים, זה מקפיץ את חווית האירוח! עבודה קשה ומקצועית, מובלת ע"י חזון ומתובלת בעזרה הדדית, שמחת יצירה, ואהבה. המנוע של כולנו הם החבר'ה עם המוגבלות, שמגלים כוחות ומוטיבציה אדירים, שרוצים בהצלחת המיזם ובקידומם האישי. כל מפגש שלהם עם האורחים, הופך לחגיגה אנושית משנה תודעה ומחממת לבבות. 

אמא מיוחדת, שיזמות חברתית וחתירה לקידום זכויות עם ולמען אנשים עם מוגבלות, הם חלק משמעותי בחייה מזה 20 שנה. שיאן היו בעשר שנות מנכ"לות של ארגון "קשר – הבית של המשפחות המיוחדות". עם סיום תפקידה בקשר,  התמסרה לאהבתה הגדולה לבישול ולאירוח, עליהם גדלה, כבת לאמא ממוצא ספרדי בשלנית על וכירושלמית דור שמיני. למדה בישול בבית הספר דנון בת"א, ולאחר מכן השתתפה בסטאז' במסעדות טופולופומפו בת"א ואצל עתליה בעין כרם.
אם ל- 3 ילדים ונשואה לחיים, שהולך איתה לכל שגעון. תושבת צור הדסה ואוהבת מאד את הרי ירושלים, על המרקם האנושי ועל הטבע המופלא שלהם.
את מיזם טאבולה ראסה יצרה עם עמותת בית הגלגלים הערכית והנפלאה, בה מצאה מנהיגות  ואנשים נדירים, שהיו נכונים לפרוץ אתה גבולות. מזה שנתיים, תמי מושקעת כל כולה, בטאבולה ראסה, מונעת מאנרגיה מתחדשת שמספק לה הקשר העמוק והמרגש, שנוצר עם הבוגרים שחברו לצוות. 

תמונה1.png

תמי קרישפין

בת 40 ופעילה בבית הגלגלים כבר 23 שנים, תחילה כחניכה בבית בהרצליה ולאחר מכן כמבשלת לקבוצת שבת באבן ספיר. מתגוררת עם הוריה בבני עיש, יש לה אח והיא משוגעת על האחיין הקטן שלה (לאחרונה הייתה לדודה בפעם השנייה). רגילה ויודעת לעבור דרך מורכבת במטרה להשיג שינוי בחייה, בהתמדה ובנחישות, היא אלופה בדרכה. אוהבת מאד לעבוד במטבח וחיפשה תמיד את האדם שיסכים להעסיק ולעוף איתה. באופן טבעי השתלבה בשמחה ובהצלחה בצוות העובדים של טאבולה ראסה.

לובה לאתר .jpeg

לובה פוגרבצקי

עלתה לארץ ב 1996 מדרום אפריקה. אם ל 3 בנים בוגרים מצור הדסה. עבדה כאחות מוסמכת בטיפול נמרץ בהדסה עין כרם. ב- 2009 עשתה הסבה מקצועית לנגרות אחרי החלמה מסרטן, ועם השנים התפתחה לאומנית בעבודות שיפוץ ובנייה. עם הקמת המיזם, נרתמה לסייע בעבודות ההקמה, התחברה, התאהבה במיזם, והיא כיום אחת מעמודי התווך שלו, אחראית על לוגיסטיקה ואחזקה. בטאבולה ראסה גילתה נטשה את המטבח, והצטרפה לתמי והחבר'ה גם במלאכת הבישול.

1-98.jpg

נטשה לינטון

בת 29, נשואה לאורי ומנהלת השיווק של מיזם טאבולה ראסה.
התחילה את דרכה בבית הגלגלים בגיל 8 בקבוצת "אומץ", ומאז זה הבית השני שלה!
הצטרפה למיזם בפברואר 2019 ובנוסף לתפקידה הרשמי, לוקחת חלק באירוח הקבוצות שמגיעות ומספרת על עצמה ועל החוויות שעברה במקום המדהים הזה. 
חשוב לה להחזיר לארגון שקבלה ממנו כל כך הרבה, וטאבולה ראסה הוא דרך מושלמת עבורה לשם כך. נהנית מכל רגע, ומזמינה אתכם לבוא אלינו, להתארח וליהנות גם

תכלת.jpg

תכלת שרייבר

איש הטכנולוגיה של המיזם. בן 32 מירושלים בוגר קבוצת "אומץ" של בית הגלגלים.

אקדמאי נושא בתואר מהנדס תעשיה וניהול. אוהב את החיים ולא נותן לניוון השרירים לנצח.

מועסק במיזם בתפקיד ניהול ידע במסגרתו ובין תפקידיו הוא מתחזק ומעצב את האתר האינטרנט, אוסף ומנתח נתונים על מאגר הלקוחות, אחראי על הניוזלטר, מארח ומנחה סדנאות נשימה ומיינדפולנס. 

_84C5473.jpg

יעקב בן פורת

תמר הגיעה אלינו לאחר שנים של עבודה בשילוב בוגרים עם צרכים מיוחדים בתעסוקה ובקהילה. הקימה ועבדה בשנים האחרונות בבית קפה חברתי בישוב מגוריה "גבעות" שבהרי יהודה, שהוא קהילה משלבת. את בית הגלגלים הכירה בזכות בנה הצעיר, עילי, המתנייד בכסא גלגלים והצטרף לפעילות הבית עם קבוצת בני גילו לאחרונה. תמר היא רכזת צוות הבוגרים של המיזם, בעלת רגישות גבוהה ויכולת הכלה של כל אחד ואחת מהמשתתפים המופלאים שלנו.

צילום מסך 2023-03-13 152708.png

תמר גמסון

הדר מרוז  בת 36, בוגרת קבוצת "הג'מוסים" של בית הגלגלים.

מצד אחד היא הבליינית של החבורה אוהבת להנות מהחיים ולבלות בלי סוף ומצד שני – הלוחמת החברתית של החבורה.

אכפת לה כל כך ממה שקורה במדינה, אי צדק וחוסר שוויון מכעיסים ומפעילים אותה מאוד.

עובדת במוסד לביטוח לאומי ובמקביל בטאבולה ראסה בתפקיד מפיקת הארועים הפתוחים של המיזם. כמו כן הדר מאחרת קבוצות ומנחה סדאנות בתחום המעורבות החברתית. הדר מרגישה שאנחנו כמו משפחה.

אוהבת מאוד את כל מי שנמצא איתנו  במיזם אוהבת מאוד לתת מעצמה ולעשות מה שצריך יחד עם כל החברים בשביל המיזם המדהים הזה ומקווה שימשיך לפרוח ולגדול.

_84C5343.jpg

הדר מרוז

אלא חובבת הריקוד גם היא בוגרת הקבוצה הראשונה של בית הגלגלים הירושלמי. אלא נשואה לאמיתי ומתגוררת עמו בירושלים. אלא אוהבת מאד לבשל ולסייע בפעילויות המטבח השונות ומעבירה הפעלות ריקוד ותנועה מלאות עומק ורגש לקבוצות המתארחות בבית.

אוהבת מאד את חבריה למיזם, אוהבת לעשות טוב לאנשים וגם שאנשים יאהבו אותה חזרה!

אריה בן 27, למד במגמת מלונאות בתיכון פולונסקי בירושלים, ומתגורר בבית הוריו בשכונת גילה. הוא חובב בישול, ואינו בוחל בשום עבודה במטבח. עבודות המטבח השונות הן עבורו תחביב ומקצוע ואין חיתוך או לישה או צילחות מורכבים מדי עבורו. אהבתו הגדולה היא אפייה והוא מעוניין ללמוד קונדיטוריה ולהתמקצע בתחום.

אריה אוהב את האווירה השמחה במיזם, הנעדרת את הקשיחות המאפיינת מטבחים מקצועיים. שמח להרגיש שייך ושווה.

5bb938ef-0b68-4f3e-bef0-719fd6bdb91e_edited.jpg

אלא מנצבך

73b3d34d-4bac-4509-abdc-598858724198_edited.jpg

אריה כהן

איה ארגס, בת 50 (אני?? בת 50???…), ילידת ירושלים וכיום גרה במושב שואבה, נשואה לאומן ברזל ואמא לחיילת, חייל ותיכוניסט..

אני אוהבת את המטבח! אוהבת לבשל, לאפות, לקצוץ, לרסק, לעצב הגשה, לקשט עוגות, להמציא קינוחים, להתפיח בצקים, אוהבת את החום והאנרגיה במטבח, את הקסם הזה שקורה בכל פעם מחדש כשערימת חומרי גלם על השולחן הופכת ל… מעדן..

אבל ההנאה הכי גדולה שלי היא לראות אנשים נהנים ממה שבישלתי ( או אפיתי… או הקפצתי…), וההנאה הזו מתעצמת פי כמה כשאני במטבח של מיזם טאבולה ראסה עם האנשים המופלאים שאני זוכה להיות במחיצתם.....

WhatsApp Image 2023-03-13 at 15.37_edited.jpg

איה ארגס

דנה בת 21 סיימה זה לא מכבר את קבוצת ה"פילים" בבית הגלגלים.

דנה פעילה מאוד ברשתות החברתיות, ואוהבת מיד להביע את דעתה באינסטגרם.

חולמת ללמוד עיצוב אופנה ובינתיים מסייעת למיזם שלנו בצילום האירועים וקטלוג התמונות, כשהיא "מתויגת" כצעירת הצוות שלנו.

צילום מסך 2023-03-19 120907.png

דנה גופשטיין

נועם בן 21 התחיל את השתתפותו במיזם בקורס ההכשרה לתעסוקה.

נועם בוגר בית הספר כי"ח בירושלים, ובימים אלה נמצא בשירות לאומי בביה"ח שערי צדק.

נועם הוא הרוח החיה והמשעשעת של החבר'ה, אוהב לעבוד במטבח ומבצע כל מטלה החיוך. בעתיד מצפה למצוא לעצמו תעסוקה שתביא לידי ביטוי את שלל כישוריו.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 14.02_edited.jpg

נועם ראובן

אפי שהצטרף לשורותינו בשנה האחרונה הוא אבא לארבעה ילדים וסבא לששה נכדים ונכדות.
פנסיונר שהחליט בזמנו החופשי (המועט!) להרתם למיזם טאבולה ראסה, ולסייע בצדדים האדמיניסטרטיביים והכספיים כמו גם בשירות לקוחות. מדי פעם אף מתנדב במרץ ישירות בעבודות המטבח הגורמות לו תענוג אמיתי!

10ff16d3-1642-4856-89c8-54381e88f4fb_edited_edited.jpg

אפי טימינקר

בן 20, התחיל את דרכו בבית הגלגלים בגיל 8, כחלק מקבוצת הנהגים, המשיך והתבגר בבית, דרך קבוצת מתגלגלים קדימה וקבוצת הבוגרים, ורגע לפני שעמד לעזוב חבר אלינו והיה העובד הראשון בטאבולה ראסה, במסגרת פרויקט תעסוקה של בית ספר אילנות. מיום בשבוע התקדם לשבוע עבודה מלא, כשהוא כובש כל יום תחומים חדשים במיזם וממלא אותם בהצלחה רבה: בישול, פעילות הסברה, שיחות עם לקוחות ועוד. . ליאור עבר לאחרונה ממגורים בהוסטל לדיור עצמאי, התקבל לשירות הלאומי, ומילא את תפקידו כבן שירות לאומי, בבית הגלגלים, במיזם טאבולה ראסה. עם סיום השירות פרס כנפיים ועזב את המיזם, אנחנו מאחלים לו הצלחה רבה.

IMG-20200625-WA0040_(002).jpg

ליאור יגן

IMG-20200914-WA0017.jpg

מסורת ההתנדבות המרשימה של בית הגלגלים התגלגלה גם לטאבולה ראסה, אנחנו גאים ושמחים בכל מתנדב שמצטרף אלינו, הופך לחלק מהעשיה שלנו ומביא איתו ערך מוסף ייחודי. המתנדבים שלנו מכל הגילאים והשלבים בחיים, מעולמות ידע מגוונים. הם מקימים גינות, מנגרים, בונים, מבשלים, מארחים, אנשים שהעולם החברתי קורא להם. הכי חשוב חולמים איתנו, מתרגשים איתנו, מזיעים איתנו, הם ממש חלק מאיתנו. 
התנדבות קבוצתית: קבוצות (חברות, מכינות, כיתות ועוד), מגיעות ליום התנדבות לטובת פרוייקטים ייחודיים.

N20_2086_edited.jpg

המתנדבים

אנחנו מתעניינים בסדנה ונשמח לשמוע עוד

bottom of page