top of page
a group of people in wheelchairs in front of a helicopter

הפעילויות שלנו

חטיבה צעירה

קבוצה של ילדים ומבוגרים משלבים ידיים

התכנית הרב שנתית​

תכנית הנוער מבוססת על קבוצה גרעינית שבה חברים 15–18 חניכים ואיתם מספר זהה של מדריכים מתנדבים. התכנית מתחילה בגילאי 8–10 ונמשכת כעשר שנים עד הגיעם לגיל 21.

תקופת הפעילות הארוכה והרציפה של התכנית ייחודית לבית הגלגלים ומאפשרת לקבוצה ולחברים כפרטים, לעבור תהליך משותף וארוך טווח. בכל אחד מהבתים יש 4–6 קבוצות, וקבוצה חדשה נפתחת אחת לשנתיים.

כל קבוצה מתכנסת לסופי שבוע מלאים לאורך השנה. במפגשים אלו החניכים נהנים מפעילויות חברתיות באווירה של בית ומשפחה לצד משימות אישיות וקבוצתיות. החניכים מתמודדים עם שאלות המעסיקות את בני גילם. המפגשים מעשירים את עולמם, מחזקים את הקשרים ומעצימים את יכולותיהם.

יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא שמשפחותיהם זוכות לסוף שבוע של מנוחה, בידיעה שילדיהם נמצאים בידיים בטוחות ומבלים בחברה תומכת, מחבקת ומקדמת.

 

הקשר האישי והחברתי בין החניכים והמדריכים הדוק ויש מגוון רחב של פעילויות עצמאיות שמתרחש בין מפגשי סוף השבוע.

מחנות קיץ

שיא הפעילות השנתית מתקיימת בחודשי הקיץ בהם יוצאת כל קבוצת סופשבוע למחנה  בן  5 ימים רצופים בהם חווים החניכים פעילויות מהנות ומרגשות ככל ילד בן גילם, הכוללים לינה מחוץ לבית ופעילות מאתגרת כגון: שייט קיאקים בצפון, סנפלינג בדרום, טיולים, התנדבות בקהילה ועוד המון פעילויות מגוונות ומאתגרות.

תמונה של שלושה ילדים מחייכים בתוך בריכה
תמונה של ילד עם משקפיים עוצם עיניים ושם את הראש על כלב

חוגים

במהלך השבוע מתקיימים מגוון פעילויות וחוגים לילדים ובני נוער עם מוגבלות פיזית. הפעילויות קבועות לאורך כל השנה ובהן: חוגי אילוף כלבים, מוזיקה, צילום, מחשבים, בישול, ועוד.

מתגלגלים קדימה

מתגלגלים קדימה היא תכנית מנהיגות ייחודית לנוער בגילאי 14–19 וממוקדת בהכנה לסיום הלימודים תוך רכישת כלים לניהול אורח חיים אוטונומי. התכנית כוללת הקניית כישורי חיים, העלאת תחושת המסוגלות העצמית, התנסות בשטח ותרגול לאוטונומיה. הפעילות מתקיימת על בסיס שבועי כשפעם עד פעמיים בחודש החניכים נשארים ללון בבית הגלגלים ובבוקר מגיעים ישירות לבית הספר עם ההסעות שמספקת העמותה. במהלך התכנית מתקיים סמינר ארצי לכל חניכי התכנית בעמותה, וכן נערך פרויקט שנתי שמטרתו עשייה למען האחר.

התכנית מתקיימת בשותפות עם קרן מנומדין

לוגו קרן מנומדין
צעירה אוחזת את היד של צעירה אחרת היושבת בכסא גלגלים. התנועה בתמונה היא תנועה של ריקוד
עיצוב רקע באתר

חטיבה בוגרת

זוג אנשים מחייכים ומצמדים את ראשיהם בשביל להצטלם לתמונה

בוגרים

"מסלול" הינו מיזם משותף לבוגרים־צעירים בגילאי 18–30 של בית הגלגלים והשירות לשיקום בקהילה באגף השיקום במשרד הרווחה.  תכנית דו־שנתית להכשרה ותמיכה בצעדים הראשונים בהשתלבות בחברה תוך ניהול עצמי. מסלול כולל פגישה קבוצתית שבועית בת 5 שעות, לצד צמיחה אישית – באמצעות הנחייה פרטנית שבועית בת שעתיים.

גלגל התנופה

בית הגלגלים יזם למען בוגריו, מרכז יום ייחודי עם תכניות חדשניות כמנוף לניהול עצמי של חיי היום יום ושימור יכולות וטיפוחן. תחת פיקוח אגף השיקום במשרד הרווחה, מרכז היום נותן מענה עבור למעלה מ־20 בוגרים בני 21+. המרכז מפעיל מענה שיקומי יצירתי בשלל תחומים: 

  • פרא רפואי – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת

  • תמיכה רגשית וסוציאלית

  • פנאי והעשרה, חיברות, ועידוד פעיל לשילוב בחיי קהילה

מרכז היום פועל 5 ימי עבודה מלאים בשבוע, ובמשך כל השנה. ייחודיותו של המרכז היא באוריינטציה למעבריות, מרכז היום אינו התחנה האחרונה אלא הראשונה בדרכם של המשתתפים לשילוב מותאם בקהילה.

איש וילד עוסקים ביצירה על גבי שולחן, הם צובעים או מדבקים חומרים
bottom of page