IMG_8155.jpg

איך סיפור נולד

מיזם מעשה ב.. נולד מתוך מפגש בין חלומות, צרכים והזדמנויות, ולא פחות חשוב חיבור בין האנשים הנכונים בזמן ובמקום הנכון. 


מזה שנים זיהתה עמותת בית הגלגלים את הצורך במתן מענה בתחום התעסוקה לבוגרים שלה, וראתה חשיבות עצומה להוציא את הקסם המיוחד שקורה בה חיבור בין ערכים לאנשים החוצה לחברה הרחבה, שתחווה ותפתח לעולם המיוחד הזה. כשהגיעה היזמית המתאימה, כל זה הפך מחלומות לתוכנית פעולה ולמיזם חי, בועט שמשאיר חותם עצום על כל מי שעובר בו, הן כעובד, אורח, מתנדב. כל זה קורה בבית המיוחד של העמותה במושב אבן ספיר – מיזם עסקי חברתי של אירוח וקולינריה, המפגיש באופן הכי טבעי את האורחים שלנו עם צוות המיזם בוגרים עם מוגבלות, להכרות, הורדת חסמים, סטיגמות, חיבור ואמונה. כל זה באווירה של בית פתוח, אוכל מפנק, כל החומרים שצריך לחיבור טוב.

 
תמי קרישפין, אמא מיוחדת ופעילה חברתית מעל 20 שנה בתחום המוגבלויות, מתוכן 10 שנים כמנכ"לית עמותת קשר – הבית של המשפחות המיוחדות. לאחר שסיימה את תפקידה בקשר, התמסרה לאהבתה לבישול ואירוח, למדה בישול מקצועי, התמחתה במסעדת עילית ואצל שפית העוסקת באירוח ביתי, וחיפשה את הדרך, לחבר בין העולם החברתי לקולינרי. במיזם הבא שתקים. הגילוי כי הבית הירושלמי של בית הגלגלים נמצא בסמוך לביתה, בתוך הנוף שכל כך אוהבת, הרי ירושלים, ושיש בעמותה צימאון ושמחה גדולה לקראת יזמות שכזו, הובילו מיד לשילוב ידיים וליציאה לדרך.


לתהליך ההקמה חברה רונית ארליך, חברה מצור הדסה ומפיקת אירועים, עם ניסיון רב בתחום התרבות, שנתנה תיבול משמעותי מאוד למיזם, ועזרה ביצירת רעיון ייחודי שהפך לאט למציאות חיה. 


בסיעור מוחות בין אנשי חברה, תרבות, קולינריה, תעסוקה, מוגבלות, נולד לו מיזם מעשה ב, כמיזם לאירוח חברתי לאירוח וקולינריה, שמזמין קבוצות אל הבית המיוחד שלנו, לחוויה של חיבור לאנשים עם מוגבלות במפגש חם, מפנק, המזמין לשיח אישי, אמיתי, ללא קלישאות ומסכות, בתוך אוירה מוגנת ומעימה. 


אז אחרי שנולד המיזם, גויס הגרעין הצוות הראשון – ליאור, תכלת, איה ולובה, שהעניקו לו את הטעם והמשמעות. איזו חוויה מיוחדת זו הייתה לגדל ביחד את כל הדבר הזה. רתמנו גם את הקהילה ובקמפיין גיוס המונים מוצלח, גוייסו תרומות, חומרים ובעיקר הון אנושי עצום ורב שבא לעזור בהקמה, לשפץ את הבית. המקום שינה צורה ולבש מראה מקסים ומזמין, חם וביתי, עם גינה יפה ורחבת ידיים, וברקע נוף הרים משגע. ביולי 2019 נערך האירוע הראשון ולאחר מספר חדשי הרצה המיזם יצא לדרך, ומאז הוא פועל ומזדמנים אליו עוד ועוד אירועים ומפגשים:
ימי צוות, ימי הולדת, ישיבות הנהלה, בר/בת מצווה, ימי גיבוש, ימי נישואים, סדנאות בישול, כנסים, ימי התנדבות, אירועי חוצות, הופעות, הרצאות, סדנאות בנושאים מגוונים ועוד...


כל אירוע  כזה כולל 
מפגש עם חברי הצוות שלנו
קולינריה טובה
מומלץ מאוד לשלב גם סדנאות של "החוויה המתגלגלת", שמעניקות הצצה לתחושת חוויית החיים עם מוגבלות 
מכאן והלאה, שאר התוכן מותאם אישית 
מעשה ב.. הוא מיזם דינאמי, לומד, משתנה, המציאות סביב משתנה גם כן ותקופת הקורונה מאתגרת אלפי אנשים כבר נחשפו, נגעו והושפעו, חלקם הפכו בני בית, חלקם אורחים לרגע שלקחו צידה לדרך. 
דרכים יפות, אוהבות שמהלכות בהן הרבה רגלים. מעשה ב.. בית הגלגלים, מסמן עכשיו אחת מיוחדת, בהרי ירושלים. נתיב שפתוח לאנשים עם ובלי כסאות גלגלים. אם תרצו, מסלול חדש על שביל ישראל...

  • Facebook Social Icon
כל הזכויות שמורות לעמותת בית הגלגלים